Üniversitelerimiz

Pekin’in Haidian bölgesinde bulunan Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi Dünya üzerinde Çince eğitimi konusunda en ünlü üniversitedir. Dünyanın her yerinden öğrenciler bu üniversiteye gelerek Çince ve Çin kültürü eğitimi almaktadırlar. Üniversitenin tüm öğretmenleri İleri düzeyde ingilizce bilmekte başlangıç derslerini İngilizce üzerinden yapmaktadırlar.

Şanghay Üniversitesi, (Çince: 上海大学; pinyin: Shànghǎi Dàxué), Çin’in Şanghay kentinde bulunan bir üniversitedir. 1922 yılında kurulmuş olup ülkenin önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir. Üç kampüsü Baoshan, Jing’an ve Jiading semtlerinde bulunmaktadır.

Şanghay Üniversitesi, en iyi ulusal üniversitelerin bulunduğu Proje 211 listesinde yer almaktadır.

Harbin Normal Üniversitesi (HNU) (Basitleştirilmiş Çince: traditional 师范大学; geleneksel Çince: 師範大學 師範大學; pinyin: Hā’ěrbīn Shīfàn Dàxué) Haril, Heilongjiang eyaletinde bulunan bir üniversitedir ve 1951 yılında kurulmuştur. Üniversite 25 yüksekokul ve bölüme, 80 lisans dalına, 104 yüksek lisans programına sahiptir.

Guangdong Yabancı Çalışmalar Üniversitesi, Guangzhou, Guangdongda bulunan, Çin’deki yabancı diller ve kültürler, denizaşırı ekonomi ve ticaret ve uluslararası stratejilere vurgu yapan bir devlet üniversitesidir.

Üniversite, 61 lisans derecesi uzmanlığı sunar ve 18 yabancı dil öğretir.

2014 yılında, 20.189 lisans öğrencisi ve 2.818 yüksek lisans ve doktora öğrencisi ve 12.000’den fazla sürekli eğitim öğrencisi ve denizaşırı öğrencisi ile iftihar etmiştir.

Tianjin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, uzun bir geçmişe ve mükemmel bir akademik üne sahip, Çin’in önde gelen bir üniversitesidir. Üniversite, 140’tan fazla ülkeden 8.000’in üzerinde uluslararası öğrencisi ile çeşitli bir öğrenci kitlesine sahiptir. Üniversite birinci sınıf tesislere, deneyimli öğretim üyelerine ve uluslararası öğrenciler için destekleyici bir ortama sahiptir.

Pekin Üniversitesi (kısaltma PKU, halk dilinde (北大) beida olarak bilinir), Çin’in Pekin şehrinde bulunan büyük bir araştırma üniversitesidir. Üniversite, Çin’in büyük üniversitelerinin oluşturduğu C9 Ligi’nin de üyesidir. İlk olarak 1898 yılında “Pekin İmparatorluk Üniversitesi” ismiyle kurulan kurum, Çin’in ilk çağdaş ulusal üniversitesidir.1920’lerde ilerici düşünce için bir merkez haline gelen üniversite, bugün Çin’in en iyi üniversitelerinden biri olarak çok sayıda yerli ve uluslararası sıralamada yer almaktadır.Akademisyenlerin yanı sıra, Pekin Üniversitesi kampüs alanları ile de ünlüdür. Kampüslerinde geleneksel Çin mimarisinin güzel örnekleri yer almaktadır.

Eskiden Çin Tekstil Üniversitesi olan Donghua Üniversitesi (DHU), 1951 yılında kurulmuştur. Şanghay şehir merkezinde bulunan ve Hongqiao Ekonomik Kalkınma Bölgesi’ne bitişik olan DHU, doğrudan Çin Eğitim Bakanlığı altındaki devlet üniversitelerinden biridir. Moda Tasarımı, Tekstil Mühendisliği, Uluslararası Ticaret, Malzeme Bilimi ve Bilgi Teknolojisi gibi özellik disiplinleri hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük ün kazanmıştır.

Diğer üniversiteler hakkında bilgi almak ve detaylı bilgi için: 0 (216) 888 85 86