Harbin Normal Üniversitesi

Harbin_Normal_University_logo

Harbin Normal Üniversitesi

1951 yılında kuruldu, Heilongjiang Eyaletinde yüksek öğretmenlik eğitimi, yüksek sanat eğitimi, eğitim bilimleri araştırması ve öğretmen eğitimi merkezi ve Mandarin Çincesi Test Merkezi olan Üniversite Harbin’de bulunmaktadır. Bu şehre Buz Şehri de denektedir. Songhua Nehri’nin güney ve kuzey taraflarındaki iki kampüsten oluşur.

Üniversite geniş bir eğitim tesisine sahiptir ve toplamda 163,9 hektar alanla 346 hektarı kapsamaktadır. Wenbo Müzesi, Hayvan ve Botanik  Müzesi, Bay Youshou Anıtı ve Sanat Salonu gibi çeşitli sergi merkezleri bulunmaktadır. Kütüphanesinde 3.54 milyon kitap bulunmaktadır ve ulusal bir eski kitap koruma sistemine sahiptir.

Üniversite 25 yüksekokul ve bölüme, 80 lisans dalına, 104 yüksek lisans programına sahiptir. 24 doktora programı ve 6 doktora sonrası araştırma istasyonu vardır. Tüm programlardaki tam zamanlı öğrencilerin toplam kayıtları 37.000’e ulaşmaktadır Üniversite, güçlü ve saygın bir fakülteye sahiptir. Üniversitede 330 profesör ve 660 doçent, 1000’den fazla doktora adayı toplamda 1.800’den fazla tam zamanlı öğretmen bulunmaktadır.

Üniversite, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Büyük Britanya, Fransa, Japonya, Kanada, Avustralya, Polonya, Güney Kore, Brezilya, Mısır ve diğer ülke ve bölgelerde 70’den fazla üniversite ile çeşitli akademik değişim programları ve üniversiteler arası ilişkiler geliştirmiştir. HRBNU, Çin Devlet Bursu için ev sahipliği yapan bir üniversitedir. Konfüçyüs Enstitüsü Bursu ve Heilongjiang Eyalet  Bursu sağlamaktadır . 1984’ten beri HRBNU, dünyanın dört bir yanından 66 ülkeden 10 binden fazla uluslararası öğrenciyi destekledi. Şimdi HRBNU, her yıl 1000’den fazla uzun ve kısa vadeli uluslararası öğrenciye kaydolmaktadır. Uluslararası öğrenci yurtları 600’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapabiliyor. 3 spor salonu , 12 uluslararası mutfak bulunmaktadır.

Eğitim İçeriği:
1- Çince Temel Dersler: Giriş, Başlangıç, Orta ve ileri seviye olmak üzere dört seviyede Kapsamlı Çince Dersi (dil bilgisi, konuşma, yazma), dinleme dersi, okuma ve konuşma sınıflarında Çince eğitimler verilmektedir.
2- Ücretsiz Seçmeli Dersler:
Hobi olabilecek Çince Temel Seçmeli Dersler;  Çince Karakterler, Çince Kaligrafisi, TaijiQuan, Kağıt Kesme (kirigami), Çince Ortak etkinlikler vb.
Önemli olan Seçmeli Dersler:   HSK Danışmanlık, Yakın Çin Tarihi, Çağdaş Çince, Menkul Kıymetler Yatırım, Uluslararası Yatırım, Çin – Yabancı Kültür Alışveriş Tarihi, E-Ticaret vb.

Eğitimlerin bazıları için özel koşullar bulunabilmektedir. Katılmayı düşündüğünüz eğitimi ve kayıt dönemleri için Çin’de eğitim uzmanımıza danışınız.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Fiyatlar değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Üniversitede Müslüman öğrenci fazla olduğu için çevrede fazlaca Müslüman restoranları bulunmakta . Bunun yanında yine öğrenci yemekhanesinde de Müslüman öğrencilere özel günde iki öğün yemek çıkmakta, sabahlarıysa yine kahvaltı çıkmaktadır.

Okul yerleşkesi içerisinde ihtiyacınız olan her şeyi çok kolay temin edebilirsiniz. Alışveriş merkezleri yerleşkeye çok yakın,yürüyerek gidip ,gezip,ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz. Her gün saat 17:00 kurulan(夜市=ye shi) akşam pazarında da gerek yiyecek ve içecek gerekse de günlük ihtiyaç duyduğunuz gereçleri bulabilirsiniz.

Şehir içi ulaşımda taksi,metro ve otobüsler bulunmakta.Metro ve otobüs seferleri  21:00-21:30’da bitiyor ama sorun değil çünkü taksiler çok ucuz.Güney Çin’e nispeten yarı fiyatında. Taksiler 4 kişiden fazla yolcu almıyor. Otobüs ve metro için bilet ücreti hattına göre 1-2 rmb arası değişiklik gösteriyor.Dilerseniz yolcu kartı kullanıp daha ucuza yolculuk yapabilirsiniz.

Harbin Normal Üniversitesi Fotoğrafları

kay't butonss