Hanban Bursları

hanban

Hanban, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Çince’yi yaygınlaştırma amacıyla kurduğu bir kurumdur. Dünya üzerinde bir çok ülkede temsilcilikleri bulunmaktadır. Konfüçyüs enstitüleri bu kurumlardandır. Hanban, yabancıların Çin’de Çince eğitimi almaları için çeşitli burslar vermektedir. Bu bursların başvuru tarihleri her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genellikle Çinlilerin yeni yıl kutlaması olan bahar bayramı sürecinden hemen sonra başvurular alınmaktadır.  Bu da yaklaşık Şubat ayının sonları ile Mart ayının başları anlamına gelmektedir.

Bu burslara başvuru yapabilmeniz için www.cindeegitim.com üzerinden bağlı bulunduğumuz Türk Çin Kültür Derneği ile irtibata geçebilirsiniz.

2a

Bir Dönemlik Çince Bursu İçin

Başvuru için asgari koşullar:

Program en fazla beş aylık burs sağlar. X1 veya X2 vizesine sahip başvuru sahipleri bu bursa başvuramaz. Çince Uluslararası Eğitim, Çin Dili ve Edebiyatı, Çin Tarihi, Çin Felsefesi vb. için HSK sınavından (Seviye 3) 180 puan ve HSKK puanı; Çin Tıbbı, Tai Chi kültürü için HSK puanı ve HSKK puanı alması beklenmektedir.

Lisans Eğitimi Bursu ( Çin Dili ve Edebiyatı): 4 Yıllık

Başvuru için asgari koşullar:

  • Lise meznu olmak
  • HSK 4. Seviyeden en az 210 Puan almış olmak
  • HSKK ( Konuşma Sınavı ) Orta seviye sınavından en az 60 puan almak.

Yüksek Lisans Bursu (2 Yıl)

Başvuru için asgari koşullar:

  • Lisans meznu olmak
  • HSK 5. Seviyeden en az 210 Puan almış olmak
  • HSKK ( Konuşma Sınavı ) Orta seviye sınavından en az 60 puan almak.

Önemli Not

Yukarıdaki bilgiler dönem dönem değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle sadece bilgi amaçlı verilmiştir. www.cindeegitim.com değişikliklerden ve başvuru sırasında oluşabilecek aksaklıklardan mesul tutulamaz.

Hanban, burslara başvuru sırasında öğrencilerimize şehir tercihi sunmaktadır. Bununla birlikte istediğiniz şehirde burs imkanı olmaması durumunda başka bir şehre gider misiniz? seçeneği de bulunmaktadır.

(Detaylı bilgi için irtibata geçiniz: 0212 291 45 30)