Çin’de Eğitim İşlemleri Nelerdir?

Çin’de Eğitim İşlemleri Nelerdir?

Çin’de Eğitim almak isteyen öğrenci adayımızın öncelikle okula ön kayıt için aşağıda yazılı olan ön kayıt belgelerini  tedarik etmesi gerekmektedir. Öğrencimizin getirdiği ön kayıt belgeleri ile Çin’de Eğitim Uzmanımız tarafından kayıt yapılacak olan Üniversiteye  ön kayıt başvurusu yapılır.

Daha sonra Üniversiteden  ve Üniversitenin bağlı bulunduğu şehrin belediyesinden  “davetiye” gönderilmesi beklenir. Davetiye geliş süresi seçeceğiniz şehir ve Üniversiteye göre değişmektedir. Yaklaşık olarak  1- 3 ay içerisinde davetiye elimize ulaşır.

Üniversiteden davetiyeniz geldiğinde Çin Vizesi belgeleri öğrencimiz tarafından hazırlanarak Çin’de Eğitim uzmanımıza ulaştırılması gerekmektedir. Vize belgeleri Çin Kültür Merkezi Kurumlarından olan Çin vizesi alanında uzman Turizm Acentası Ligarba Turizm tarafından  işleme koyulur.

Vize alındıktan sonra uçak bileti alınır (dileyen öğrencilerimiz bu aşamada da Ligarba Turizm’den  hizmet alabilmektedir) Öğrencimiz almış olduğu uçak biletinin tarihlerini Çin’de Eğitim Uzmanımıza bildirerek Öğrenci Yurdu yönetimine ve rehberine ulaştırılmasını sağlamalıdır.

Hizmet detayları ile ilgili bilgi için Çin’de eğitim uzmanlarımızdan bilgi alınız.

İletişim: 0 (216) 888 85 86