Çin’de Burslu Eğitim

Çin’de Burslu Eğitim

Üniversiteler ve bölümler tarafından istenen seviyelere göre HSK ve HSKK sınavını başarıyla geçtikten sonra Burs’a başvurmak çok kolay. Onlarca burs seçeneğine başvurabilir, lisans, yüksek lisans, doktora ya da sadece dil eğitimi alabilirsin.

Çin hükümeti ve okullar tarafından öğrencilere sunulan burslar mevcuttur. Bu burslar; genellikle tam burs olarak eğitim ve konaklama maliyetlerini karşılar ve ayrıca kısmi eğitim bursu, konaklama bursu, yaşam maliyeti bursu gibi farklı burslar şeklinde de olur. Burs başvurularınızda şirketimiz danışmanlık kapsamında yardımcı olmaktadır.

1- Yüksek Lisans Programı Bursu : Burs süresi 2 yıldır. Lisans mezunu olup, Hsk 5. seviyeyi ve HSKK konuşma sınavından orta seviyeyi geçmiş olanlar başvuru yapabilirler.

2- Lisans Programı Bursu: Burs süresi 4 yıldır. Lise mezunu olup, Hsk 4. seviye ve HSKK konuşma sınavından orta seviyeyi geçmiş 20 yaşından genç olanlar başvuru yapabilirler.

3- Bir Yıllık Çince Dil Eğitimi Bursu: Burs süresi 11 aydır. Burstan HSK 4. seviyeden 210 puan almış, HSKK sınavının orta seviyesini geçmiş ve 16-45 yaş arasında olan herkes yararlanabilir.

Burs Dönemleri

Bir yıl ve daha fazla olan programlar eylül ayının ilk haftasından başlar, ertesi yılın temmuz ayında sonlanır.

Burs Kapsamı

1- Okul Ücreti

2- Barınma Hizmeti

3- Sağlık Hizmeti

4- Geçim Parası

Burslar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Hizmet detayları ile ilgili bilgi için Çin’de eğitim uzmanlarımızdan bilgi alınız.

İletişim: 0 (216) 888 85 86