Çin Petrol Üniversitesi

China_University_Of_Petroleum_badge.svg

Çin Petrol Üniversitesi

Çin Petrol Üniversitesi, Pekin Kampüsü, Pekin’in Changping İlçesinde turistlerin ilgisini çeken doğal bir bölgede, Ming Mezarları’na yaklaşık 5 mil ve Çin Seddi’ne 25 mil uzaklıkta yer almaktadır. Üniversite yalnızca kimya mühendisliği, petrol mühendisliği, yer bilimleri ve makine ve elektronik mühendisliği dahil olmak üzere petrol ve gaz bilimlerinde mühendislik programları sunmakla kalmaz, aynı zamanda bilgisayar bilimi, işletme yönetiminde, lisans ve yüksek lisanstan doktora programına kadar geniş bir yelpazede Çince Dil Eğitimi programları da sunar.  

Üniversite, eğitim ve araştırma alanındaki büyük başarılarından dolayı, ulusal bir anahtar üniversite olarak, farklı düzeylerdeki tüm yetkili kuruluşların hükümet tarafından başlatılan bir “211 Projesi” (yani 21. Yüzyılda Çin’in yatırımını 100 yüksek öğrenim kurumuna odaklayarak onların gelişimini hızlandırmaya odaklanmıştır.) ve Çin Devlet Eğitim Bakanlığı tarafından projeyi uygulayan ilk kurumlardan biri olarak seçilmiştir. 

Üniversitede 22 lisans, 47 yüksek lisans ve 23 doktora programı sunan 4 fakülte, 5 bölüm, 3 okul ve 1 araştırma merkezi bulunmaktadır. Çin Dili Eğitimi alanında programlar ve bir diploma programı. 13 araştırma enstitüsü, 31 araştırma grubu, 30 laboratuvar, 5 merkez ve bir devlet anahtar laboratuvarı bulunmaktadır. 

1000 kişilik kadronun 128’i profesör, 149’u doçenttir. Kayıtlı lisans öğrenci sayısı 600’ü doktora olmak üzere 10.000’e ulaşmaktadır. öğrenciler, 3400 M.Müh. öğrenci ve 6000 B.Eng. Her yıl yaklaşık 2000 öğrenci sürekli eğitim programlarına katılmaktadır. Şu anda üniversitede yaklaşık 200 uluslararası öğrenci bulunmaktadır. 

Üniversite Kütüphanesi, Pekin Kampüsü’nde öğrenim görülen konuların tamamını kapsayan 250.000 ciltli ciltten oluşan bir koleksiyona sahiptir. Her okuyucuya, literatür taraması için çevrimiçi hizmet de dahil olmak üzere mükemmel hizmetler sağlar. 

Üniversite Spor Merkezi, kampüsün ana eğlence merkezidir. Tesisler arasında spor sahası, çok amaçlı pavyon, yüzme havuzu ve spor salonu bulunmaktadır. Üniversite’nin ABD, İngiltere, Japonya, Fransa, Norveç, Rusya, Romanya, Tayland, Danimarka vb. ülkelerdeki 30’dan fazla üniversiteyle kurumsal bağlantıları vardır. Büyük şirketler için araştırma yapmak veya Üniversite’deki öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla Chevron ile güçlü ilişkiler kurmuşlardır. 

 

Üniversite, eğitim ve araştırma alanındaki büyük başarılarından dolayı, Çin’in 100 yüksek öğrenim kurumunu geliştirmeye odaklanan “211 Projesi”ni uygulayan ilk kurumlardan biri olarak seçilmiştir

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Çin Petrol Üniversitesi

kay't butonss