İletişim Üniversitesi ( Pekin )

Communication_University_of_China_logo

İletişim Üniversitesi

Çin İletişim Üniversitesi (CUC), Çin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından doğrudan yönetilen “Proje 211” ana üniversitelerinden biridir. CUC, 1954’te kurulan Merkez Yayın Bürosu teknisyenleri için bir eğitim merkezi olarak geliştirildi. Nisan 1959’da, CUC, Devlet Konseyi tarafından onaylanan Pekin Yayın Enstitüsü’ne (BBI) yükseltildi. Ağustos 2004’te, BBI, Çin İletişim Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. CUC, Pekin’in doğu kesiminde, 463.700 metrekare arsa ve toplam 499.800 metrekare bina kaplayan eski kanala yakın bir yerde bulunmaktadır.

CUC, bir dersin uygulanmasını ve belirli bir disipline uygunluğunu vurgulayarak bilimsel tabanlı öğrenmeye odaklanan kurslar sunma ideolojisini sürdürür. Sonuç olarak, gazeteciliği ve iletişimi, sinema ve televizyon sanatlarını, bilişim bilimi ve teknolojisini, edebiyatı, mühendisliği, işletmeciliği, ekonomiyi ve hukuku ve bilimi kapsayan, karşılıklı bağlantılı ve etkileyici bir disiplin sistemi kurulmuştur. Şu anda 1 ortak inovasyon merkezi ve 2 ulusal ana disiplinin (gazetecilik ve radyo ve televizyon sanatları) oluşan 5 doğrudan bağlı okuldan oluşan 6 fakültesi var. Ayrıca 1 ulusal anahtar uygulama disiplini (iletişim), 3 Pekin belediye anahtar disiplini (gazetecilik ve iletişim, sanat teorisi, tiyatro filmi ve televizyonu), 4 Pekin belediye anahtar alt disiplini (dilbilim ve uygulamalı dilbilim, iletişim ve bilgi sistemleri, elektromanyetik alan) bulunmaktadır. mikrodalga teknolojisi, animasyon), 7 doktora sonrası araştırma merkezi, 7 doktora programı, 35 doktora programı (alt disiplin), 18 yüksek lisans programı, 95 yüksek lisans programı (alt disiplin), 8 profesyonel yüksek lisans kategorisi ve 84 lisans programı bulunmaktadır.

CUC, öğrencilere yaratıcılıklarını artıracak ve tüm potansiyellerini daha da geliştirmek için gelişmiş ve bütünsel yetenekli öğrenciler için gerekli tüm olanakları sağlayacak çok disiplinli bilgiyle bakmaya adanmıştır. Kuruluşundan bu yana, CUC, Çin’in radyo ve televizyon sektörüne geniş ölçüde katkıda bulunan bilgi ve iletişim endüstrisi için çok sayıda yetenekli öğrenci yetiştirmiştir. Bununla CUC, “Çin’in radyo ve televizyon yeteneklerinin beşiği” ve “bilgi iletişimi alanında iyi bilinen bir üniversite” olarak onurlandırıldı. CUC’de 9.000’den fazla lisans öğrencisi ve doktor ve yüksek lisans derecesi için yaklaşık 4.000 adaydan oluşan yaklaşık 14.000 tam zamanlı öğrenci bulunmaktadır. Sürekli eğitim programlarında 10.000’den fazla öğrenci bulunmaktadır.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Yurt Ücretleri:RMB 8.000 (Toplam)

Uluslararası Merkez

İki Kişilik Oda: RMB 50 (Balkonlu)

Tek Kişilik Oda: RMB 100 (Balkonlu)

37 Numaralı Bina

İki Kişilik Oda: RMB 40 (Balkonsuz)

Tek kişilik Oda: RMB 80 (Balkonsuz)

Fiyatlar değişiklik gösterebillir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

CUC yakınlarında birçok sayıda alışveriş yapabileceğiniz mekan ve merkezler bulunmaktadır.

Natatorium ve Etkinlik Merkezi
Toplam 22.870 metrekarelik inşaat alanına sahip olan CUC Doğu Kapısı’nın yanında yer alan Natatorium ve Aktivite Merkezi, yüzme havuzu, basketbol sahaları, badminton kortları vb. Gibi yeterli kapalı spor tesisleri sunmaktadır. İş fuarları burada da yapılabilir.

Stadyum
Toplam 63.089 metrekarelik inşaat alanına sahip olan stadyum kampüsün güneydoğusunda yer almakta olup, stadyumda standart bir pist alanı, futbol sahası ve çeşitli basketbol sahaları bulunmaktadır. 1600 park alanıyla garaj, burada ayrıca spor salonları ve dans salonları bulabilirsiniz.

Konut
Uluslararası Öğrenci Yurdu, kampüsteki Uluslararası Merkezdedir, Uluslararası Merkez, rezervasyon kabul etmemektedir.
Kampüs dışında bir daire de kiralayabilirsiniz. Adresinizi yerel polis karakoluna taşıdıktan sonra 24 saat içinde bildirmeli ve kaydettirmeli ve Geçici Konaklama Kaydı almalısınız.

Hastane

Öğrenci kartıyla birlikte yabancı öğrenciler okul hastanesine gidebilir.Yabancı öğrenciler de hangi hastaneden tıbbi bakım almak istediklerini seçebilirler.

Yemek
CUC’de kahvaltı, öğle ve akşam yemeği sunan iki öğrenci kantini bulunmaktadır.
CUC’de ayrıca farklı lezzetler sunan Çin restoranları var ve ayrıca öğrencilerin batı yemeklerini yiyebilecekleri kampüste çok sayıda kafe var.

Çin İletişim Üniversitesi Fotoğrafları

kay't butonss