Jiaotong Üniversitesi (Shanghai)

Sjtu-logo-standard-red

Jiaotong Üniversitesi (Shanghai)

Şangay Jiao Tong Üniversitesi (SJTU), uzun bir tarihe ve dünyaca ünlü bir üne sahip olan yüksek öğretim kurumlarından biri olarak, doğrudan Halk Cumhuriyeti Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı (MOE) yönetimi altında kilit bir üniversitedir. Çin ve MOE ve Şangay Belediye Hükümeti tarafından ortaklaşa inşa edilen 121 yıllık aralıksız çaba sayesinde, ŞJTÜ Çin’de kapsamlı, araştırma odaklı ve uluslararası bir üst üniversite haline geldi.

Aralık 2016’ya kadar, ŞJTÜ’nün 28 okul / bölüm, 21 araştırma kurumu, 13 bağlı hastane, 2 bağlı tıbbi araştırma kurumu, 12 doğrudan bağlı birim ve 6 doğrudan bağlı işletme, 16,195 lisans ve 30,270 lisansüstü adayı (14,374 yüksek lisans adayı ve 6,719 doktora derecesi ile) oldu. Derece adayları), 2.401 yurtdışı öğrencisi olan üniversite fakültesi, 2.835 tam zamanlı öğretmen (aralarında 891 profesör), 22 Bilimler Fakültesi 22, Çin Mühendislik Akademisi üyesi, 1 tanesi “Bin Yetenekler En İyi Program” seçildi. TBM Merkez Komitesinin Teşkilat Dairesi Başkanlığı’ndan 105, TBM Merkez Kurul Teşkilatı Organizasyon Bölümünün “Bin Yetenekler Programı” nda, 143 “Genç Yetenekler Programı” nda seçildi, 140 Seçkin Profesör ve “Cheung Kong Akademik Programı” Bölüm Başkanı Prof. Cheung Kong Gençlik Bilgini, 123 Genç Çin Bilim Adamı Ulusal Fonu, 35 Ma Baş Bilimcisi Jor Eyaleti Çin Temel Araştırma Geliştirme Programı (973 Program), Devletin Anahtar Bilimsel Araştırma Programının 14 Baş Bilimcisi, 14 Yenilik Araştırma Grubu, Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı ve 20 Yenilik Ekibi, MOE.

ŞJTÜ giderek daha yüksek bir bilimsel araştırma seviyesine ve teknoloji yeniliği seviyesine sahiptir.JJTU, 2016 yılına kadar, hem proje sayısı hem de Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı tarafından verilen para miktarı açısından ardışık 7. yıl boyunca ülkeye önderlik etti. SCI, Makale bağlamında yazılar içeriyordu ve İnceleme, toplam 6.027 sayısıyla tarihi bir tarihe ulaştı.Onlar arasında, uluslararası olağanüstü makale 2.497’ye ulaştı, yerli SCI-Atıf yapılan makalelerin toplamı Çin’de birincisi olan 26.749’a ulaştı

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Minhang Kampüsü

8-9-10-12-51 Numaralı Yurtlar

Tek kişilik odalar: 35 / 120 Yuan (günlük)
Çift kişilik odalar: 34 / 60 Yuan (günlük)

Xuhui Kampüsü

Taoli Yuan, Linxiang ve 9 Numaralı Yurt

Tek kişilik odalar: 70 / 150 Yuan (günlük)
Çift kişilik odalar: 35 / 80 Yuan (günlük)

*Yurt ücretleri binaya göre değişmektedir.
* Çince eğitimi için gelen öğrencilere yurt sağlanmamaktadır.

Fiyatlar değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Shanghai Üniversitesi’nin içinde alışveriş yapabileceğiniz supermarket bulunmaktadır. Ayrıca bunun yanında, okulun çevresinde bolca ATM ve banka bulabilirsiniz. Ayrıca yine okulun yakınında bulunan Alışveriş Merkezi’nde  bilinen markalardan giysi ve yiyecek satın alabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Shanghai Jiaotong Üniversitesi’ne ait yararlanabileceğiniz kapalı spor salonu,masa tenisi sahası,basketbol ve voleybol sahası,revir,okula yakın mağaza ve alışveriş merkezleri,kampüs içerisinde kafe ve yemekhaneler,bankalar bulunmaktadır.

Shanghai Üniversitesi Fotoğrafları

kay't butonss