Lanzhou Üniversitesi ( Lanzhou )

lanzhou_univ_logo

Lanzhou Üniversitesi

LZU’nun bulunduğu anakara Çin’in iç bölgeleri olan Lanzhou, Sarı Nehir’in üst kesimlerinde yer almaktadır, kuzeybatı bölgesinde önemli bir şehirdir. Güzel dağları ve nehirleri, derin tarihi ve muhteşem kültürü ve çok sayıda etnik grubu ile üniversitenin gelişmesi ve gelişmesi için öncelikli bir seçimdir.

Toplamda 583 dönümlük araziyi kaplayan LZU’da iki kampüs ve üç bağlı hastane bulunmaktadır. Ayrıca toplam 19.775 mezun, 10.572 mezun ve 2.559 doktor adayı bulunmaktadır. 2.135 tam zamanlı öğretim fakültesi, 836 idari personel ve 142 doktora sonrası araştırmacı (öğretim elemanı olarak ayrılmış 45 post doktor dahil) dahil olmak üzere 3.718 öğretim üyesi bulunmaktadır. 588 profesör ve 927 doçent bulunmaktadır. Klinik tıpta 101 profesör ve 252 doçent bulunmaktadır. LZU’da, doktor adayları için 578 danışman ve mezunlar için 1.117 danışmandan oluşan 1.695 lisansüstü öğrencisi var. Özellikle, 15 öğretmen Çin Bilimler Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi’nin akademisyenleri seçildi; “On Bin Yetenekler Planı” nın lider yetenekleri 10 olarak belirlendi. “Yangze River Scholars Programının” 18 seçkin profesörü, 22 Ulusal Ulusal Üstün Yardım Fonu kazananı, Ulusal Milyon Programında seçilen 12 aday, “İnovasyon Yetenekleri Geliştirme Projesi” nde 8 genç yetenek, 4 yüksek lisans öğretmeni var. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilen eğitim, “On Bin Yetenek Planı” nın 5 lider gençlik yeteneği, “Yangtze Nehri Bilgilendirme Programı” nın 4 genç adayı, Seçkin Genç Araştırmacılar Ulusal Bilim Fonu 23 kazanan, 110 “Yeni Çağ Yetenekleri” kabul edildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Gnsu Eyaleti tarafından kabul edilen 27 yüksek öğretim öğretmeni ve Gansu Eyaleti tarafından tanınan 88 önde gelen personel tarafından kabul edilmiştir. LZU ayrıca, NSFC’nin 4 Yenilikçi Araştırma Grubuna (Ulusal Bilim Fonu Komitesi), Milli Eğitim Bakanlığı’nın 8 Yenilikçi Ekibine, 7 Disiplin Yenilikçiliğinin Temelini Getiren 7 Yüksek Öğrenim Yeteneğine ve Ulusal düzeyde 5 Ünlü Öğretim Ekibine sahiptir.

Lanzhou Üniversitesi, Çin’de lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri vermeye yetkili ilk üniversitelerden biridir.
Ayrıca, LZU, doktora sonrası araştırma mobil istasyonu ve liberal sanatlar ve bilim alanında temel bilimsel araştırma ve öğretim için ulusal eğitim üsleri ve Ulusal Lisans Yenilikçi Test Programında seçilen ilk üniversiteler kuran ulusal üniversiteler arasındadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan LZU, Lisansüstü Okulu’nu kurmuştur. LZU şu anda 100 lisans programı, 45 yüksek lisans diploması almaya yetkili 45 birinci sınıf disiplini ve doktora derecesi vermeye yetkili 23 birinci sınıf disiplini, 18 profesyonel yüksek lisans yetki kategorisi, 1 profesyonel doktora derecesi yetkilendirme kategorisi ve 19 doktora sonrası doktora derecesine sahiptir. mobil istasyonlar. 6 ulusal yetenek yetiştirme üssü, 7 ulusal gösterme öğretimi için deney merkezi, 2 ulusal yetenek yetiştirme modu deney alanı, inovasyon için 16 ulusal merkez, 16 ulusal ayrım alanı, 8 temel bilim araştırması için il merkezi ve yetenek yetiştirme, 11 il eğitim merkezi gösteri ve 17 il ayrım uzmanı. LZU mezunları, sağlam mesleki temelleri, doğrulukları, titizlikleri ve çalışkanlıkları nedeniyle farklı alanlarda geniş çapta kabul görmektedir. LZU, kuruluşundan bu yana, çoğu seçkin uzman, girişimci ve politikacı olan çeşitli alanlarda 100.000’den fazla yetenek geliştirmiştir. 1999’dan bu yana, 17 mezun, Çin Bilimler Akademisi veya Çin Mühendislik Akademisi’nin akademisyenleri olarak seçildi.

Eğitim İçeriği:
1- Çince Temel Dersler: Giriş, Başlangıç, Orta ve ileri seviye olmak üzere dört seviyede Kapsamlı Çince Dersi (dil bilgisi, konuşma, yazma), dinleme dersi, okuma ve konuşma sınıflarında Çince eğitimler verilmektedir.
2- Ücretsiz Seçmeli Dersler:
Hobi olabilecek Çince Temel Seçmeli Dersler;  Çince Karakterler, Çince Kaligrafisi, TaijiQuan, Kağıt Kesme (kirigami), Çince Ortak etkinlikler vb.
Önemli olan Seçmeli Dersler:   HSK Danışmanlık, Yakın Çin Tarihi, Çağdaş Çince, Menkul Kıymetler Yatırım, Uluslararası Yatırım, Çin – Yabancı Kültür Alışveriş Tarihi, E-Ticaret vb.

*Çince Eğitimlerde aracı dil İngilizce kullanılmaktadır.

Shanghai Üniversitesi’nde bir çok lisans programı bulunmaktadır. Bu lisans programları ayrı ayrı ücretlendirilmiştir. Öğrenciler, Uluslararası Ekonomi Ve Ticaret Bölümü’nü  29,800 Yuan’a İngilizce olarak, İşletme Yönetimi’ni gene aynı fiyata İngilizce olarak okuyabilirler. Bunun yanında Çince olarak yıllık 24,000 Yuan’a Uluslararası Ticaret ve Ekonomi, yıllık 32,000 Yuan’e 5 yıllık Mimarlık Bölümü’nü,  yıllık 21,000 Yuan’a Yabancılar için Çin Dili Bölümünü, yıllık 24,000 Yuan’a Finans Bölümü’nü okuyabilirler. Bunlar dışında Çince daha bir çok bölüm bulunmaktadır.

Shanghai Üniversitesi’nde Yüksek Lisans için bir çok İngilizce eğitim alınabilecek bölümler bulunmaktadır. Öğrenciler yıllık yıllık 36,250 Yuan’a Uluslararası Ticaret, yıllık 32,250 Yuan’a Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi, yıllık 26,000 Yuan’a Çin Ticari Hukuk’u okunabilir. Çince olarak da yılda 26,000 Yuan’a Çin Dili ve Edebiyatı,29,000 Yuan’a da Dünya Ekonomisi okunabilir.

İngilizce olarak Çin Tarihi’ni yıllık 36,250 Yuan’a, Çin Dili ve Dil Bilimi’ni 36,250 Yuan’a, Çevre Mühendisliği’ni yıllık 45,000 Yuan’a okuyabilir.

Shanghai Üniversitesi’nde Baoshan Kampüsü ve Yanchang Kampüsü için ayrı yurt imkanları mevcuttur. Odaların fiyatı, odaların kalitesi ve kişi sayısına bağlı olarak günlük 50 ila 160 Yuan arasında gidip gelmektedir. Baoshan Kampüsünde tek kişi çift kişilik, Tv’li,klimalı, telefonlu,duş bulunan ,eşyalı bir odada günde 100 Yuan’a kalabilirken, 6 kişilik 3 odadan oluşan suitte ortak kullanılan tuvalet,duş,eşyalı bir odada günde 35 Yuan’a kalabilir. Yanchang Kampüsünde ise Tek kişilik özel duşlu odada 75 Yuan’a ,çift kişilik odada 165 Yuan’a kalabilirler. 3 aylık peşin ödemede indirimde yapılmaktadır.

Lanzhou Üniversitesi şehir içinde bulunan kampüsü ile alışveriş imkanını da kolaylaştırır.Okul kampüsü içerinde ve dışarısında ihtiyaçlarınızı karşılamanız için birçok dükkan ve mağaza bulunmaktadır

Lanzhou Fotoğrafları

kay't butonss