Wuhan Üniversitesi ( Wuhan )

Wuhan_University_Logo

Wuhan Üniversitesi

Wuhan Üniversitesi (WHU), doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı yönetimi altında bulunan kapsamlı ve kilit bir ulusal üniversitedir. Aynı zamanda, Çin’in merkezi ve yerel yönetiminden inşaat ve geliştirmeye tam destek veren “211 Proje” ve “985 Proje” üniversitelerinden biridir.

Wuhan Üniversitesi’nin tarihi, 1893 yılında Qingjiang Hanedanlığı’nın sonlarında Hubei Eyaleti ve Hunan Eyaleti valisi Zhang Zhidong tarafından kurulan Ziqiang Enstitüsüne kadar uzanır. Gelişim ve evrim sürecinde, enstitü, 1928 yılında nihayet Wuhan Ulusal Üniversitesi seçilmeden önce adını birkaç kez değiştirdi. Modern Çin’deki en eski ulusal üniversitelerden biridir. 1946’nın sonuna gelindiğinde, üniversite 6 üniversite, liberal sanat, hukuk, bilim, mühendislik, tarım ve tıp fakülteleri kurdu. 2000 yılında eski Wuhan Üniversitesi, Wuhan Hidrolik ve Elektrik Mühendisliği, Wuhan Ölçme ve Harita Üniversitesi Teknik Üniversitesi ve Hubei Tıp Üniversitesi’nin 100 yıllık tuhaf gelişiminde yeni bir döneme giren bir birleşmesi ilan edildi.

Geçtiğimiz yüzyılda, Wuhan Üniversitesi, doğu mimari tarzını batınınkiyle mükemmel bir şekilde birleştiren zarif bir ilkel sadelik mimarisi kompleksi inşa etti. “Çin’deki En Güzel Üniversite” olarak onurlandırıldı. Ayrıca, Wuhan Üniversitesi’nin yüzyıllık insancıl birikimi, “Öz-gelişim, Azim, Doğruluk Arayan ve İnovasyon” olan özlü sloganına dayanıyor.

Wuhan Üniversitesi, kuruluşundan bu yana, aralarında Çin Bilim Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi’nin 100’den fazla üyesi bulunan çeşitli mesleklerde 300 binden fazla profesyonel yetenek geliştirmiştir. Ulusal inşaat ve sosyal ilerlemeye büyük katkı sağladılar. Wuhan Üniversitesi’nin olağanüstü başarıları, geniş bir uluslararası üne sahip oldu. 1999’da, dünyaca ünlü dergisi Sciencelisted, Wuhan Üniversitesi’ni Çin’deki en önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biri olarak kabul etti.

Burgeoning, son yıllarda Wuhan Üniversitesi’nin uluslararası değişim ve işbirliğidir. 45’ten fazla ülke ve bölgede 415’ten fazla üniversite ve araştırma enstitüsü ile işbirliği ilişkisi kurmuştur.

Şimdi Wuhan Üniversitesi, kendisini yurtiçi ve yurtdışında dünya standartlarında kapsamlı bir araştırma üniversitesi haline getirmeye çalışıyor.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Fengyuan Kampüsü 

Yabancı Öğrenci Yurdu 1

Tek Kişilik Oda: 60 Yuan / Günlük

Yabancı Öğrenci Yurdu 2

Tek Kişilik Oda: 70 Yuan / Günlük

Yabancı Öğrenci Yurdu 3

Tek Kişilik Oda: 70-120 Yuan / Günlük

Yabancı Öğrenci Yurdu 4

Çift Kişilik Oda: 40 Yuan / Günlük

Fiyatlar değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Wuhan Üniversitesi’ne yakın olan pek çok lokanta,alışveriş merkezi vb.vardır.Mekanlar yürüme mesafesindedir.Aynı zamanda ulaşım okul içinde ve dışında da mümkündür.Türk markalarının ürettiği yiyecek ve içecekleri ‘metro’ alışveriş merkezinde bulabilirsiniz.Ayrıca Wuhan’da Türk restorantları da bulunur.Kıyafet vb Alışverişlerinizi ‘Hankou’ veya ‘Da men kou’ yakınlarında ki mağzalardan yapabilirsiniz.Farklı bir alternatif olarak ‘hanjie’yi tercih edebilirsiniz fakar,fiyatlar biraz pahalıdır.Çinlilere göre alışverişin en ucuz yolu ‘taobao’dur. Taobao resmi alışveriş sitesidir.İstediğiniz ürünü bulabilmek sizin için daha kolay olur.

Wuhan Üniversitesi’nde sosyal imkanlardan yararlanmanın birçok yolu vardır.

Kampüste yemekhane,fast food restorantları,cafeler,marketler,sokak yiyeceklerinin satıldığı alanlar,hastane,kütüphaneler,spor kompleksleri vardır.Bunun yanı sıra yabancı öğrenci yurtları çinli öğrencilerin bulunduğu kampüste bulunmaktadır bu sayede çinli öğrenciler ile kolayca iletişim kurarak çincenizi geliştirmek adına bir fırsat elde etmiş olursunuz.Okul dışında kampüse yakın yerlerde yemkhaneler,mağazalar bulunmkatadır.Birçok yere yürüme mesafesindedir.Ayrıca ulaşım oldukça uygundur.Türk restorantları ve ürünlerini bulabileceğiniz dükkanlar mevcuttur.Ayrıca yılda 1 kez kültürel etkimlikler yapılmaktadır.

Wuhan Üniversitesi Fotoğrafları

kay't butonss