Orta Çin Normal Üniversitesi ( Wuhan )

wuhan huazhong

Orta Çin Normal Üniversitesi

Hubei Eyaletinin başkenti ve Çin’de önemli bir ulaşım merkezi olan Wuhan’da bulunan Orta Çin Normal Üniversitesi, doğrudan Çin Eğitim Bakanlığının yönetiminde bulunan kapsamlı ve kapsamlı bir üniversitedir. 120 milyon metrekarelik pitoresk kampüs, Güney Gölü’nü çevreleyen Guizi Tepesi’nde bulunmaktadır. 211 Ulusal Eğitim Önceliği Projesi listesindeki üniversitelerden biri olan Orta Çin Normal Üniversitesi, yüksek öğrenim kurumlarında ve yüksek öğrenim kurumlarında mükemmel öğretmenler için üstün bir eğitim merkezinin yanı sıra, ülke için mükemmel yetenekler yetiştirmek için önemli bir üs olarak kabul edilmektedir.

Üniversitemiz, Çin’de doktora ve lisansüstü diploma dereceleri verme, profesör, doçent ve ayrıca doktora süpervizör unvanlarını değerlendirme ve konuşma hakkına sahip ilk yüksek kurumlar arasındadır ve lisanstan lisansüstü programlara kadar gelişmiş ve optimize edilmiş bir gelişmiş eğitim sistemi kurmuştur. doktora sonrası doktora programlarına ve tam zamanlı eğitimden yetişkin eğitimi programlarına yer vermektedir.

Araştırma gücümüz her yıl sürekli bir artışa şahit oluyor. CCNU’nun ulusal sosyal bilimler araştırma çalışması, üst üste üç yıl boyunca ilk 10’da ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın sosyal bilimler araştırma çalışmaları üst üste dört yıl için ilk 6’da. Dördüncü Sosyal Bilimin Öne Çıkan Bilimsel Sonuç Ödülünde 8. Sırada yer alan araştırma sonuçlarımız, Çin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen Doğa Bilimleri Ödülü’nün iki yumruk ödülü ve Hubei Eyaleti Doğa Bilimleri Ödülü’nün ilk altı ödülü de dahil olmak üzere, bir dizi araştırma sonucumuzu kazandı.

Birçok kilit üniversite ve araştırma enstitüsü ile yakın ilişkiler kurduk ve ABD, Kanada, Almanya, Japonya, Rusya, Fransa, Yeni gibi 70’ten fazla ülkeden 100’den fazla üniversite ile okuldan okula değişim ve kapsamlı akademik işbirliği yürüttük. Zelanda, Avustralya, Güney Kore ve Vietnam. Yabancı uzmanlar ve öğretmenler düzenli olarak üniversitede ders vermeye davet edilmektedir. Son yıllarda, üniversitenin öğretmenleri, çoğunluğu kendi öğretim ve araştırma alanlarında bel kemiği haline gelmek için eve geri dönen ileri çalışma için sürekli yurt dışına gönderildi; Bunların pek çoğu uluslararası akademik kürsü konusunda etkindir ve Çin ile dünyadaki diğer ülkeler arasındaki bilim, teknoloji, kültür ve eğitim alışverişlerine büyük katkılar sağlamıştır.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Merkez Kampüs

CICE Yurdu 
Tek Kişilik Oda: 1200 Yuan / Aylık
Çift Kişilik Oda: 900 Yuan / Aylık
Üç Kişilik Oda: 600 Yuan / Aylık
Dört Kişilik Oda: 450 Yuan / Aylık

5 No’lu Uluslararası Öğrenci Apartmanı 
Tek Kişilik Oda: 600 – 1200 Yuan / Aylık
Çift Kişilik Oda: 750 – 900 Yuan / Aylık
Dört Kişilik Oda: 450 Yuan / Aylık

Fiyatlar değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Kampüs içinde ve dışında alışveriş merkezleri ve dükkanlar,cafeler,marketler,kırtasiyeler aynı zamanda manavlar yer almaktadır.Okul şehir içine yürüme mesafesindedir.Ulaşım araçları ile de kolayca alışveriş merkezlerine ulaşabilirsiniz.

Kampüs içinde restorantlar,atm,bankalar,cafe ve hastaneler ayrıca spor kompleksleri ve kütüphaneler bulunaktadır.

Her yıl “İnovasyon Kupası” Bilim Kültür Festivali ve “Shuren Kupası” Sanat ve Kültür Festivali, birinci sınıf öğrenciler için Yıllık Karşılama Partisi, Mezuniyet Partisi, “Süper Sesli” Kampüs Şarkıcı Şampiyonası ve “Altın Mikrofon “Ev Sahibi Yarışması, tüm öğretmenler ve öğrenciler için harika bir kültürel ve eğlenceli şölen sunuyor. Ayrıca,” Normal Öğrenci Becerileri Yarışması Haftası “ve” mükemmel öğrenciler ve bölümler “seçimi, devlet destekli normal öğrencilerin öğretim becerilerini geliştirdi. Amigo Kız Yarışması ve Yetenekli Şovun Yıldızı da dahil olmak üzere, kadınsı eğitimle ilgili bir dizi etkinlik, kızların kendilerini sergilemeleri için bir aşama sağladı, bu arada, Kampus Güvenliği ile ilgili Uyumlu Yurtlar Sergisi, Yemek Kültürü Gösterisi ve Drama Yarışması gibi topluluk kültürel etkinlikleri uyumlu bir toplumun inşasını teşvik ettik; “Birinci Sınıf Kupası” Basketbol Yarışması, Küba Karnavalı, “Lvyin Kupası” Lig Futbol Maçı vb. Kampüste ve Sanat Yarışmalarında Uygar Davranış Anketi ve Medeniyetsiz Davranış Anketi (çoğunlukla hat sanatı ve fotoğraf çekimi dahil) öğrencilerin iyi imajlarını geliştirmenin yanı sıra CCNU’nun Ulusal Medeniyet Birimi için inşa edilmesine katkıda bulunur. Son yıllarda, CCNU Öğrenci Birliği, milletler, iller ve şehirler arasındaki her türlü etkinliğe katılmıştır veya katılmıştır. Örneğin, Öğrencilerin Sanat Topluluğu, TBM Merkez Komitesi, Eğitim Bakanlığı ve Komünist Gençler Birliği Merkez Komitesi Tanıtım Kurulu tarafından düzenlenen Mayıs ayında Çiçek adında ulusal performansta yer aldı. Ulusal Yüzme Takımı Toplantısı, Güneybatı Bölümünde CUBA Finali, Hubei Eyaletinde 12.9 Şiir ve Nesir Yarışması, Hubei Eyaletinde Müzik Şiir Yarışması, Hubei Peking Opera Kampüsü Konseri vb. Gibi etkinliklere başarıyla katıldık.

Öğrenci Konseyi tarafından üniversite çevresinde seçkin öğretmenler ve öğrenciler seçmek için ev sahipliği yapan “Aklımda İyi Öğretmenler” ve “Boya Öğrencileri” etkinlikleri, 2010 yılında ağ oylama yoluyla yüksek lisans öğrencileri seçildi. Okulda güçlü etkisi olan ilk kez zihinlerinde 20 iyi öğretmen, Lisansüstü Öğrenci Konseyi, “CCNU Mezunlar Yarışması Yıldızları”, “Boya Güzel Yaşamı Gösterisi” gibi birçok renkli kültürel ve sportif etkinlik düzenledi. “Hua Yan Kupası” vb. voleybol ve basketbol oyunları vb. Yeni yüzyıla girdikten sonra, üniversitemizdeki lisansüstü öğrenci sayısı artmıştır ve Lisansüstü Öğrenci Konseyi, “Önce çalışma, çim köklerini örten, inşa et Klasik ”, lisansüstü akademik yarışma, sosyal pratik, hizmet hakları, topluluk kültürü ve diğer birçok alanda dikkate değer başarılar kazandı

kay't butonss