Güney Çin Normal Üniversitesi ( Guangzhou )

South_China_Normal_University_logo

Güney Çin Normal Üniversitesi

Güney Çin Normal Üniversitesi, Çin Milli Eğitim Bakanlığı ve Guangdong Eyaleti işbirliğinde 1933 yılında kurulmuş olan, yabancı öğrencileri kabul etme konusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk görevlendirilen kapsamlı üniversitelerden biridir. Çin Hükümeti Bursu ve Konfüçyüs Enstitüsü Bursu verebilen ve Guangdong Eyaletinde ilk “Çin Kültür Mirası Merkezi” olarak adlandırılan eğitim merkezidir. Yaklaşık 30 senelik uluslararası Çince eğitim deneyimi kazanan bu üniversite uluslararası Çince eğitim konusunda profesyonel, deneyimli öğretmenler ekibine sahiptir. ABD, Fransa, Rusya, Japonya, Güney Kore, Brezilya, Endonezya ve Tayland dahil 80’den fazla ülkeden gelen on binlerce öğrenci için eğitim vermiştir. Şu anda, her sene binden fazla yabancı öğrenci eğitim almaktadır. Bu üniversite adına Kanada, Fransa ve Letonya’da üç Konfüçyüs Enstitüsü kurulmuştur.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Merkez Kampüs

Taobei Yurdu 
Çift Kişilik Oda: 900 Yuan / Aylık
Dört Kişilik Oda: 450 Yuan / Aylık

Uluslararası Öğrenci Yurdu 
Tek Kişilik Oda: 2000 Yuan / Aylık
Çift Kişilik Oda: 1050 Yuan / Aylık

Xing He Yurdu 
Çift Kişilik Oda: 3200 Yuan / Aylık
Dört Kişilik Oda: 1600 Yuan / Aylık

*SCNU sadece ilk yıl için yurt ayarlamaktadır. 1. Yılın ardından öğrenciler kendilerine başka yurtlar bulmak zorundadırlar. Okul yakın çevrelerdeki evler için emlakçı tavsiyesi verebilir.
*Su ve Elektirik parasını öğrenci karşılar. Ayrıca ilk senede bile yer bulma sorunu yaşanabilir

Fiyatlar değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Üniversite, güney Çin’inen büyük şehri olan Guangzhou şehrinde yer almaktadır. Guangzhou, Çin‘in en önemli alışveriş merkezlerinden biri konumunda bulunuyor. Toptan alışverişlerin yanı sıra şehirde perakende olarak alışveriş yapabileceğiniz pek çok yer bulunuyor. 

Üniversitemiz, güney Çin’inen büyük şehri olan Guangzhou şehrinde yer almaktadır. Guangzhou, Çin’in ekonomik açıdan en gelişmiş bölgelerinden biri sayılan Pearl River Delta’sında yer almaktadır, Hong Kong ve Makao (Guangzhou’dan Hong Kong ve Makao’a hızlı trenleyaklaşık bir saat sürer) çok yakındır. Guangzhou, Çin’in güneyindeki iş, finans, iletişim, kültür, bilim ve teknoloji merkezi olup 2014 yılında Çin’in ikinci seviyedeki şehirlerinin GSYİH sıralamasında birinci sırada yer aldı. Çin’in en büyük ve en yüksek seviyesindeki Çin İthalat ve İhracat Fuarı (aynı zamanda Kanton Fuarı olarak da bilinir) her yıl Nisan ve Ekim aylarında Guangzhou’da düzenlenir.

Güney Çin Normal Üniversitesi Fotoğrafları

kay't butonss