Guangdong Yabancı Diller Üniversitesi ( Guangzhou )

Guangdong_University_of_Foreign_Studies_logo

Guangdong Yabancı Diller Üniversitesi

1986-Guangdong Dış Çalışmalar Üniversitesi, daha sonra Guangzhou Yabancı Diller Koleji adını aldı ve Çin’deki diğer 60 üniversiteye katıldı. Çince konuşamayanlara Çince öğretmek için bir araştırma merkezi buldu. Bu Araştırma Merkezi, bugün Çince dil öğretimi ve araştırmasının temelini attı.

1987-Üç profesyonel Çinli dil öğretmeni, yeni işe alınmış altı idari personel ile birlikte, Çince Olmayan Konuşmacılara Çince Öğretimi Araştırma Merkezi’ne katıldı. Aynı yıl, Çin-Fransa Dostluk Derneği ve Çin-Japonya Dostluk Federasyonu tarafından düzenlenen 12 Fransız, 8 Japon ve 1 İsviçreli 21 öğrenci IIE tarihinde bir yarıyılda konaklayan ilk kursiyer grubu oldu. O zamandan beri Enstitü, ölçekte ve boyutta kademeli olarak büyümeye tanık oldu.

1995-Guangzhou Yabancı Diller Koleji ve Guangzhou Ekonomi Koleji temelinde Guangdong Uluslararası Çalışmalar Üniversitesi’nin kurulması, o zamandan beri Çince Konuşamayanlar ve Çince konuşamayanlar için Çince Öğretim ve Araştırmadan sorumlu olan yeni Uluslararası Değişim Fakültesi’ni kurdu. Bu yıl aynı zamanda öğrencilerin 1985’ten üç kez büyüdüğünü ve toplamda 10’un üzerinde öğretmeni olduğunu gördü.

1999-Uluslararası Öğrenci Bölümünün kuruluşu

2007-Uluslararası Eğitim Enstitüsü’nün kuruluşu bu yıl 58 ülkeden 690 uluslararası öğrenciye tanık oldu.

2007- Yeni ısmarlama Business Chinese’in lisans derecesine sahip olmasıyla, IIE 2009’da mezun olan 13 uluslararası lisans öğrencisini cezbetti. Enstitü, Çince Dil Öğretiminde çeşitliliği keşfetmeye başladı. Aynı zamanda, işletme ve yönetim gibi özel amaçlar için saf dil öğretiminden dil öğretimine geçişi teşvik eder. Aynı zamanda öğretmenleri ve fakülteleri daha sonradan daha geniş çeşitlilikteki stratejisi için Enstitü’ye iyi hizmet edecek daha kapsamlı bir öğretim yaklaşımına yöneltti.

2008- GDUFS ile IIE, küresel HSK test merkezlerinden biri olarak onaylandı. 2012 yılında, GDUSF, Güney Çin’de birincisi olan New HSK çevrimiçi test merkezlerinden biri olarak onaylandı.

2009- GDUFS, Konfüçyus Enstitüsü tarafından Uluslararası Çince coşkusunu teşvik etmek ve desteklemek için kurulan bir burs olan Konfüçyüs Enstitüsü Bursu için ilk enstitü grubu arasından seçildi.

2009- Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından desteklenen IIE Dünya Kültür Festivali, Gençlik Ligi Komitesi Kuzey Kampüs’te yapıldı. 2012 yılında, etkinlik GDUFS Top 10 Kalite Öğrencileri Etkinliği olarak seçildi.

2010- GDUFS, Milli Eğitim Bursu Enstitüsü olarak Milli Eğitim Bakanlığı Uluslararası İşbirliği ve Borsalar Dairesi tarafından resmi olarak onaylandı. Bu tanıma, bir bütün olarak GDUFS’in uluslararasılaşmasını hızlandırmıştır. Bu yıl, GDUFS, Çin Uluslararası İşbirliği Derneği üyesi olarak dahil edildi. Bu yıl, 1000’den fazla uluslararası öğrenciyle IIE için tarihi bir büyümeye tanıklık etti.

2011-IIE, 20 ülkeden 24 öğrenciden oluşan birinci grubun ilgisini çeken mezunlar için İngilizce öğretimi Programı olarak Uluslararası İşletme’yi kurdu.

2012- Profesör Yang Churen tarafından mentorluk yapan Japonca Doktora Adayı Andomiho, Dilbilim ve Uygulamalı Dilbilim bölümünden mezun oldu ve IIE tarihinde ilk doktora mezunu oldu.

2013- GDUFS, Çin Milli Eğitim Üssü’ndeki ilk çalışma grubu arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı. Model tabanı ulusal projelere ve etkinliğe katılacak veya bunlara katılacak, fakülte ve yönetim eğitimini kolaylaştıracak. Aynı yıl IIE, tarihinde ilk kez 111 ülke ve bölgeden 2154 öğrenciyi aldı.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Güney Kampüsü

Uluslararası Öğrenci Yurdu 
Tek Kişilik Oda: 3600 Yuan / Dönemlik
Çift Kişilik Oda: 3000 Yuan / Dönemlik

Kuzey Kampüsü

Uluslararası Öğrenci Yurdu 
Çift Kişilik Oda: 4800 Yuan / Dönemlik
Dört Kişilik Oda: 2400 Yuan / Dönemlik

Fiyatlar değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Okul kampüsünde veya okul dışında yürüme mesafesinde veya yakınında alışveriş için birçok mekan bulunmaktadır. Alışveriş mekanlarına metro veya farklı ulaşım araçları ile gidebilirsiniz.

Okul yakınında pek çok mağaza,cafe,banka ve atm,spor kompleksi,kütüphane,voleybol ve basketbol sahası,hastane vb yararlanabileceğiniz mekanlar ve alanlar bulunmaktadır

Guangdong Yabancı Diller Üniversitesi Fotoğrafları

kay't butonss