NANKAI ÜNİVERSİTESİ (Tianjin)

Nankai_University_logo.svg_

NANKAI ÜNİVERSİTESİ (TIANJIN)

Bohai Denizi sınırındaki Tianjin’de bulunan Nankai Üniversitesi, doğrudan Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkisi altındaki çok disiplinli ve araştırma odaklı bir üniversite, aynı zamanda sevgili Başbakanımız Zhou Enlai’nin de kabulüdür.

Nankai Üniversitesi, 1919 yılında ünlü yurtsever eğitimciler, Bay Zhang Boling ve Bay Yan Xiu tarafından kuruldu. Japon karşıtı savaş sırasında (1937-1945), Nankai Üniversitesi, Pekin Üniversitesi (Beijng Üniversitesi) ve Tsinghua Üniversitesi (Qinghua Üniversitesi), ünlü Güneybatı İlişkili Üniversitesi oluşturmak için Kunming’de birleşti. Yüksek Öğrenimin Kuzey Yıldızı olarak kabul edildi.

Üst düzey akademik yetenek ve yaratıcı ruhla donatılan Nankai Üniversitesi, hem yaş hem de uzmanlık alanlarında dengeli bir fakülte ekibine sahiptir. 1.986 fakülte arasında 616 Doktora süpervizörü, 734 usta süpervizör, 714 profesör ve 805 doçent, 8 Çin Bilim Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi, 5 Dünya Akademisi Bilim Akademisi, 15 Konunun 15 üyesi bulunmaktadır. Danıştay Derece Değerlendirme Komitesi Değerlendirme Bölümü, Yangtze River Scholar Ödül programına davet edilen ulusal olarak akredite 12 uzman, 37 başkan profesörü ve 16 konferans profesörü, Yangtze River Scholar Ödül programına davet edilen 4 başkan profesörü, Tianjin Belediyesi tarafından davet edilen 4 başkan profesörü, 36 Ulusal Ulusal Olağanüstü Yetenek Vakfı alıcısı , Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen 9 Genç Mükemmel Öğrenci Ödülü Ödülü Foundation Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında İkinci Yüzyıl Yetenekler Vakfı’nın 21 kazananı, ulusal Milyonlarca Yetenekler Programı tarafından seçilen 20 öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Üstün Onur şerefine verilen 8 öğretmen Üniversite Öğretim Görevlileri ve 3 ulusal yüksek usta usta ustası katyon.

Nankai Üniversitesi, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında lisansüstü ve doktora sonrası araştırmacılar için tam teşekküllü bir eğitim sistemine sahiptir. Halen, Üniversite 13.067 lisans öğrencisi, 8162 yüksek lisans adayı, 3.296 doktora adayı, 1.048 yabancı öğrenci, 2.786 yarı zamanlı yetişkin öğrenci ve 43.037 öğrenciden oluşan toplam 24.525 öğrenciye sahiptir.

Nankai Üniversitesi, 300’den fazla uluslararası üniversite ve akademik kurumla değişim ve işbirliğine dayalı ilişkiler kurarak geniş uluslararası iletişim kurmaktadır. Nankai Üniversitesi, ABD’deki Maryland Üniversitesi’ndeki Konfüçyüs Enstitüsü de dahil olmak üzere denizaşırı yedi Konfüçyüs Enstitüsü kurmak üzere sözleşme imzaladı. 2012 yılında Nankai, Konfüçyüs Enstitüsünün İleri Çin İşbirliği Akademisi olarak ödüllendirildi. Ulusal Çin Dil Eğitimi görevini yabancı ülkelere yapıyoruz, Oxford Programı da dahil olmak üzere yurtdışında bir dizi çalışma başlatıyoruz, Davos Dünya Üniversitesi Liderler Forumu’na katılmak, Devlet tarafından ileri sürülen “Yeni uluslararası Sinoloji araştırma planında” lider konumunda bulunuyor. Hanban ve genel uluslararasılaşma seviyelerine sahipler. Nankai Üniversitesi, Glasgow Üniversitesi ile de işbirliği yaptı ve NKU-UoG Ortak Lisansüstü Okulunu kurdu.

Nankai Üniversitesi’nde Çince eğitimler için çok sayıda program bulunmaktadır.

Üniversitenin yabancı öğrenciler tarafından en çok talep gören fakültesi; Uluslararası Çin Dili Eğitimi Fakültesi’dir.
Bu fakültede;
1- Çin Dili Bölümü
2- Ekonomi ve Ticaret Bölümü için Çince Dili
3- Çin Kültürü Bölümü
4- İki Dilli Tercüme Bölümleri bulunmaktadır.

Shanghai Üniversitesi’nde Yüksek Lisans için bir çok İngilizce eğitim alınabilecek bölümler bulunmaktadır. Öğrenciler yıllık yıllık 36,250 Yuan’a Uluslararası Ticaret, yıllık 32,250 Yuan’a Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi, yıllık 26,000 Yuan’a Çin Ticari Hukuk’u okunabilir. Çince olarak da yılda 26,000 Yuan’a Çin Dili ve Edebiyatı,29,000 Yuan’a da Dünya Ekonomisi okunabilir.

Pekin Dil ve Kültür Ünviersitesi’nde iki tip yırt bulunmkatadır. Bu yurtların bir kısmı doğrudan rektörlüğe bağlıdır. Bir kısmı ise Üniversiteye yurt hizmeti veren  özel kuruluşlara ait olan yurtlardır. Yabancıların kaldığı yurtların en büyüğü 17 numaralı yurttur. İmkanlar olarak diğer yurtlardan nispeten daha iyidir.

Nankai Üniversitesi’nin içinde alışveriş yapabileceğiniz supermarket bulunmaktadır. Ayrıca bunun yanında, okulun çevresinde bolca ATM ve banka bulabilirsiniz. Ayrıca gene okulun yakınında bulunan Alışveriş Merkezi’nde  bilinen markalardan giysi ve yiyecek satın alabilir keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Nankai Üniversitesi’nde Sosyal imkanlardan yararlanmanız adına kütüphane,spor kompleksleri,cafe ve dükkanlar bulunur.Aynı zamanda genel olarak yer yıl kültürel etkinliklere ev sahipliği yapar.

Öğrenci Kulüpleri

Üniversite Öğrencisi Bilim Derneği

Üniversite Öğrencisi Haber Ajansı

TUST Üniversite Öğrencisi Medya Merkezi

Gençlik Gönüllüleri Derneği

Deng Xiaoping Teorisi Araştırma Derneği

Marksizm-Leninizm Gençlik Çalışma Grubu

LEM Müzik Derneği

TNT dans kulübü

Nankaı Üniversitesi Fotoğrafları

kay't butonss