Sun Yat-Sen Üniversitesi

Sun Yat-Sen Üniversitesi

Sun Yat-sen tarafından kurulan ve 100 yılı aşkın bir eğitim geleneğine sahip olan Yat-sen Üniversitesi, önde gelen bir araştırma, akademik ve kültürel merkez ve Güney Çin’de yetenek gelişimi için önde gelen bir yer. Çin Halk Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı’nın doğrudan denetimi altında olan ve hem Bakanlık hem de Guangdong Eyaleti tarafından güçlü bir şekilde desteklenen Sun Yat-sen Üniversitesi, ulusal düzeyde en iyi üniversite olarak tanınan modern ve kapsamlı bir üniversiteye dönüşmüştür. ve uluslararası alanda ünlü bir üniversite. Üç Guangzhou, Zhuhai ve Shenzhen şehrinde beş kampüs ve on bağlı hastanesi bulunan Üniversite, dünya standartlarında bir üniversite ve küresel öğrenme merkezi olmaya çalışıyor.

Beşeri bilimler, sosyal bilimler, doğa bilimleri, tıp bilimleri ve mühendislik alanlarından oluşan çok disiplinli bir temel üzerine kurulu Sun Yat-sen Üniversitesi, akademik yenilik arayışıyla öne çıkıyor. Üniversite, dünya çapında farkında bir görünüme sahiptir ve kendisini “kapsamlı, yenilikçi ve açık” bir kurum olmaya adamıştır. Üniversite, erdemi ve yetenekleri beslemenin temel görevine odaklanarak, yüksek öğretimin sosyalist yönelimlerine bağlı kalmaktadır. Yetenek geliştirmenin amacı, hem yetenek hem de ahlaki bütünlüğe sahip, karizma yetiştirebilen ve ülkesine hizmet etmeye istekli öğrencileri beslemektir. Temel yol gösterici felsefe akademik sınırlara, ulusal ana stratejik ihtiyaçlara yönelik ve ulusal ve bölgesel ekonomik ve sosyal kalkınmaya yönelik olmalıdır. Guangzhou, Zhuhai ve Shenzhen’in üç şehrinde beş kampüsün koordine gelişimi, tüm Üniversite’nin gelişimini birlikte destekleyecektir. Üniversite, dış gelişmeden iç gelişmeye, rutin gelişmeden aktif gelişime ve beşeri bilimlerde, sosyal bilimlerde, doğa bilimlerinde ve tıp bilimlerinde farklı avantajlara sahip bir üniversiteden dönüşümü, beşeri bilimlerin, sosyal bilimlerin bulunduğu bir üniversiteye dönüştürmektedir. bilimler, doğa bilimleri, tıp bilimleri ve mühendislik, ayırt edici özelliklerini koruyarak bütünleşebilir ve gelişebilir. Şimdi, yeni bir başlangıç noktasında duran Sun Yat-sen Üniversitesi, hem ulusal birinci sınıf üniversiteye hem de birinci sınıf seçkin üniversitelerin saflarına girerek, Çin özelliklerine sahip birinci sınıf bir sosyalist üniversite kurmaya çalışıyor.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Güney Kampüsü

Uluslararası Öğrenci Yurdu 351
Çift Kişilik Oda: 20 Yuan / Günlük

103 Numaralı Uluslararası Öğrenci Yurdu
Çift Kişilik Oda: 12000 Yuan / Yıllık

Zijin Yuan Uluslararası Öğrenci Yurdu
Çift Kişilik Oda: 5250 Yuan / Dönemlik

Doğu Kampüsü

 Gezhi Yuan No.3 Uluslararası Öğrenci Yurdu
Çift Kişilik Oda: 6000 Yuan / Yıllık
Dört Kişilik Oda: 3000 Yuan / Yıllık

Kuzey Kampüsü

3 Numaralı Uluslararası Öğrenci Yurdu
Üç Kişilik Oda: 5100 Yuan / Yıllık

Zhuhai Kampüsü

Uluslararası Öğrenci Yurdu
Çift Kişilik Oda: 4500 Yuan / Yıllık
Dört Kişilik Oda: 3000 Yuan / Yıllık

Fiyatlar değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için kurumumuz ile iletişime geçiniz.

Okul kampüsünde veya dışında öğrencilerin alışveriş yapabilecekleri dükkanlar ve mağazalar bulunmaktadır.

Kampüs içinde birçok yemekhane ve cafe aynı zamanda banka,atm,spor kompleksleri vb alanlar vardır

Sun-yat sen Üniversitesinde birçok alanda sosyal aktiviteler bulunur.

MÜZİK, DANS VE TİYATRO ALANI

SYSU Öğrenci Korosu

1995 yılında kurulan SYSU Öğrenci Korosu iyi organize edilmiş bir öğrenci topluluğu haline geldi. Müzik meraklılarının yeteneklerini göstermeleri ve performans becerilerini mükemmelleştirmeleri için bir aşama sağlar. Kurulduğu günden bu yana, Koro ciddi ve zarif bel canto, çevik ve enerjik ulusal şarkı söyleme ve kampüs kültürel yaşamını zenginleştiren değişken ve esnek pop şarkı söyleme gibi çeşitli performanslar sunmuştur.

SYSU Dramatik Derneği

Üniversitemizdeki ilk altı sanat toplumundan biri olan SYSU Dramatik Derneği, 20 yıldan fazla bir tarihe sahiptir ve dört kampüste popülerlik kazanmaktadır. SYSU Gençlik Birliği liderliğindedir. Bir grup yetenekli öğrenciyle birlikte birçok yönetmen drama yönetimi ve performans organizasyonuna katılır. Öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmeleri ve dramanın güzelliğini günlük yaşamlarında geçirmeleri için harika bir fırsat sunuyor.

SYSU Öğrenci Dans Topluluğu

Doğrudan SYSU Gençlik Derneği altında, Öğrenci Dans Topluluğu, SYSU’nun büyük bir marka topluluğudur. Sanat sevgisi ve dans tutkusu, topluluğun on yedi yıl önce kurulduğundan bu yana daha da güçlenmesini sağlamıştır.
Tanınmış bir dans eğitimcisi olan Bay Wu Changlin, öğrencilere kendi kendini geliştirmelerini, zihinlerini yükseltmelerini ve ufuklarını sanatsal bir şekilde genişletmelerini sağlayan, öğrencilere yardım ve rehberlik ediyor.

SYSU Senfoni Orkestrası

2000 yılında kurulan SYSU Senfoni Orkestrası, doğrudan SYSU Gençlik Birliği altındaki ilk altı sanat toplumundan biridir. İşte mükemmel müzik severler bir araya geliyor ve onu canlı bir toplum haline getiriyor.

Spor Mekanları ve Tesisleri

Spor stadyumları ve spor salonları temel olarak P.E için kullanılır. Dersten sonra boş zamanlarda ders verilir. Okullar ve Bölümler, spor salonlarını kullanmak için başvuruda bulunmak için, Beden Eğitimi Bölümünde (veya Kampüs) Spor Merkezi Yönetimi Ofisine gidebilirler. Spor stadyumları ve spor salonları hafta sonları halka açıktır (ücretli).

Sun Yat-Sen Üniversitesi Fotoğrafları